Twój koszyk jest pusty ...
wyszukiwanie
zaawansowane
» » Tkaniny FIRANOWE

Tkaniny FIRANOWE

Jesteśmy dumni, że nasze sklepy BŁAWATEK funkcjonują na rynku od wielu lat. Oferują polskim i zagranicznym klientom tkaniny ubraniowe i dekoracyjne. W tym czasie udało nam się pozyskać wielu stałych klientów, którzy doceniają zalety oferowanych przez nas materiałów oraz kompetencje pracujących w sklepach osób.

Czytaj więcej

Nasze tekstylia, to materiały, które można wykorzystywać wszechstronnie. Wzornictwo tkanin i dzianin jest systematycznie powiększane po to, aby zapewnić klientowi jak największy wybór. Nasze tkaniny pozwalają na zmianę własnego wizerunku oraz dają możliwość upiększania otoczenia. Uniwersalność materiałów nie zna granic. Dzięki tkaninom i dzianinom klienci naszych sklepów tworzą piękne, oryginalne rzeczy za przystępną cenę.

Tkaninami, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów są tkaniny firanowe. Tkaniny firanowe to niezliczona ilość tkanin różnego gatunku i niezwykle bogate wzornictwo materiałów. Do tkanin na firanki zalicza się różnego rodzaju batysty, tiule, żakardy, szyfony, wool peach , taftę i wiele innych materiałów. Wybór tkaniny na firanki jest sprawą indywidualną i zależy od preferencji klientów. Tkaniny firanowe to ogromna ilość materiałów, ale posiadająca pewne cechy wspólne. Dla każdego ważne jest, aby firana była nie tylko piękną, ale i praktyczną dekoracją okienną. Musi zatem spełnić następujące zadania: pięknie układać się na oknie, mieć odpowiedni stopień przejrzystości i przepuszczalności światła. Obecnie dostępność tkanin firanowych jest tak duża, że wszystko zależy od preferencji klienta i jego oczekiwań. Warto zapamiętać, że im mniejsze oczka w tkaninie firanowej, im ściślej jest materiał utkany, tym mniej światła firana przepuści. Za to firana uszyta z takiego materiału, będzie trwalsza i bardziej wytrzymała. Lepiej także ochroni mieszkańców przed spojrzeniami przechodniów lub inwazją owadów z dworu. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że syntetyczne firany, mokre, powieszone na oknach często nie wymagają prasowania, bo prostują się pod własnym ciężarem. Bogate wzornictwo i kolorystyka tkanin firanowych pozwalają na najróżniejsze kombinacje dekoracji okiennych. Krem i biel stanowią nadal podstawę kolorystyczną firan, lecz coraz częściej sięga się po inne kolory, nadając mieszkaniom oryginalny, niepowtarzalny wygląd.


 

baner dół