Twój koszyk jest pusty ...
wyszukiwanie
zaawansowane
Strona główna1 » TKANINY ODZIEŻOWE2 » Tkanina TWEED

Tkanina TWEED

Sklepy BŁAWATEK od wielu lat oferują polskim i zagranicznym klientom tkaniny ubraniowe i dekoracyjne starając się aby tkaniny i dzianiny były jak najwyższej jakości. W tym czasie zyskały sporo stałych klientów, którzy od lat doceniają zalety oferowanych przez nas materiałów. Nasze tekstylia, to materiały, które można wykorzystywać wielorako i bardzo wszechstronnie.

Czytaj więcej

Wzornictwo tkanin i dzianin jest regularnie powiększane po to, aby zapewnić klientowi jak największy wybór. Nasze tkaniny pozwalają na zmianę własnego wizerunku oraz dają możliwość upiększania otoczenia. Uniwersalność materiałów nie zna granic. Dzięki tkaninom i dzianinom klienci naszych sklepów tworzą piękne, oryginalne rzeczy za przystępną cenę.

Jednym z przykładów tkaniny o wszechstronnym zastosowaniu jest tweed. Tweed to gruba, ciepła tkanina, o charakterystycznym splocie, często wykorzystywana jako materiał ubraniowy na kostiumy, płaszcze, żakiety, spodnie i spódnice. Tweed wywodzi się ze Szkocji. To tkanina wełniana, utkana z grubej przędzy, o ścisłej strukturze, folowana i drapana w różne wzory. Za najbardziej pożądany wzór tweedu uważa się tak zwaną jodełkę. Ciekawostką jest, że najbardziej ceniony jest tweed znany pod nazwą Harris Tweed, produkowany w Szkocji od początku XIX wieku, przez mieszkańców Hebrydów Zewnętrznych. Jego produkcja jest ręczna, a do wyrobu tego tweedu używa się tylko i wyłącznie naturalnych składników. Tweed to też bardzo cenna tkanina dekoracyjna. Tkaniny typu tweed są coraz częściej wykorzystywane jako materiał na poduszki, z tweedu szyte są pokrowce na pufy, krzesła, czy tapczany. Tweed od lat jest tkaniną docenianą przez wielu klientów, dzięki swojej wszechstronności i bogatemu wzornictwu.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Brak produktów ...

baner dół