Twój koszyk jest pusty ...
wyszukiwanie
zaawansowane
» » Tkanina SZTRUKS

Tkanina SZTRUKS

Jednym z przykładów tkaniny o wszechstronnym zastosowaniu jest SZTRUKS. Jest on prążkowaną formą aksamitu. Sztruks to materiał który jest utkany z trzech zestawów nici, ma pionowe żebra lub wały, które są uformowane przez przędzę ciętą.

Czytaj więcej

Nazwa sztruks pochodzi z języka niemieckiego, ale na całym świecie tkanina ta znana jest pod nazwą cord. Sztruks został wynaleziony w XVIII wieku, lecz dopiero w XX wieku stał się globalny - w szczególności zyskał na popularności w latach 70. XX wieku. Ceniona za wygodę i praktyczność, tkanina sztruksowa jest używana do wykonywania wszelkiego rodzaju ubrań, od ubrań dziecięcych po stylowe garnitury.

Sztruks to tkanina gruba i ciepła o fakturze prążkowanej, często wykorzystywana jako materiał ubraniowy na kurtki, żakiety, spodnie i spódnice. Jest to jedna z najbardziej popularnych i cenionych w krawiectwie tkanin, ze względu na swoje niepowtarzalne cechy. Ma wysoką gramaturę, jest miękka, odporna na przecieranie. Dodatkowo znakomicie chroni przed zimnem i zapewnia cyrkulację powietrza. To wszystko sprawia, że od wielu lat sztruks to także ceniona tkanina dekoracyjna. Tkaniny typu sztruks są bardzo często wykorzystywane jako materiał na poduszki, ze sztruksu szyte są pokrowce na pufy, krzesła, czy tapczany. Sztruks od lat jest tkaniną docenianą przez wielu klientów, dzięki swojej wszechstronności i bogatemu wzornictwu.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Szerokość tkaniny
Wzór
Sugerowany sezon

baner dół